EuroCup: tylko Ślęza zadowolona, Basket 90 i Artego w bardzo trudnej sytuacji

0
49

Tylko koszykarkom Ślęzy Wrocław udało się wygrać pierwsze spotkanie 1/8 EuroCupu. Minimalnie swój mecz przegrał Basket 90 Gdynia, z kolei sytuacja Artego Bydgoszcz jest nie do pozazdroszczenia.
Krzysztof Kaczmarczyk

MDEyNy5qJC1qT3ZJTV4 ImgeLxVZFD89aw4 GlEfYzQpVj4RWgUiN2pML0sEQygmdhsrTlRBdBt8Sn5JBUB c2sTPh4

Basket 90 przegrał, ale nadzieje pozostawił

Gdynianki po pierwszym meczu mogą czuć pewien niedosyt, bowiem rywalki były jak najbardziej w zasięgu podopiecznych trenera Gundarsa Vetry. Basket 90 przespał pierwszą połowę, kiedy to szalała Astou Ndour.

Koszykarka pojedynek zakończyła z dorobkiem 29 punktów i 10 zbiórek, ale w pierwszych dwudziestu minutach dała koncert. Zaliczyła w nich 25 oczek, trafiając 5/5 zza łuku.

Po przerwie skuteczność z kolei odzyskała Kahleah Copper i gdynianki zaczęły stopniowo odrabiać straty. Ostatecznie rywalki triumfowały 76:72 i taki “minus” Basket 90 z pewnością jest w stanie w rewanżu odrobić.

Basket 90 Gdynia – Virtus Eirene 72:76 (14:23, 17:18, 23:20, 18:15)

Punkty dla Basketu: Copper 24, Morawiec 12, Aleksandravicius 8, Jankoska 8, Vitola 6, Skerović 5, Rembiszewska 4, Ossowska 3, Jakubiuk 2.